Dua Lipa bën thirrje të votohet politikani që ishte kunder hyrjes së NATO”s në Kosovë

Artistja nga Kosova, Dua Lipa, e cila është rritur në Britaninë e Madhe, u ka bërë publikisht thirrje britanikëve që të mos votojnë për Partinë Konservatore në zgjedhjet nacionale që po mbahen sot.

Lipa, përmes një shkrimi të publikuar në rrjetet sociale të mërkurën, ka deklaruar se të enjten do të mbahen “zgjedhjet më të rëndësishme në Britaninë e Madhe”.

Pop-artistja me famë botërore ka sugjeruar britanikët të votojnë për Partinë Laburiste.

Ju lutem dilni, votoni dhe bëjeni këtë në mënyrën më të mirë të mundshme… ju lutem mos votoni për konservatorët. #Votoni për laburistët”, ka thënë Lipa.

Por, Partia Laburiste ushëhiqet nga Jeremy Corbyn, i cili ishte kundër ndërhyjres së NATO’s në Kosovë. Por, atëbotë shef i partisë ishte Tony Blair i cili nuk ia veti letrat fort atij.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

]