Bëhet e gjallë Teuta Rugova pas humbjes së LDK-së

Teuta Rugova, vajza e presidentit historik, Ibrahim Rugova në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ishte pjesë e listës për deputete nga radhët e LDK-së.

Zyrtarët e LDK-së deklaruan se familja Rugova mbështet Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre nga radhët e LDK-së.

Mirëpo, asnjëri prej tyre asnjëherë nuk u panë në tubimet elektorale të LDK-së, shkruan Reporteri.net.

E përderisa Teuta, do të jetë jashtë Kuvendit, ajo po shijon jetën e saj personale. Së fundmi ajo ka qenë prezente në një aheng ku duket mjaft bukur dhe atraktive në fustanin e dizajnuar nga Blerina Kllokoqi-Rugova.